«Кіноогляд Сучасного Українського Кіна» — це кінофестиваль, який відбудеться з 12 вересня по 14 вересня 2019 року у Києві у Будинку кіно. Кіноогляд на меті підкреслити початок молодої хвилі українського кіномистецтва, представити програму найновіших українських короткометражних фільмів студентів, випускників, дебютантів. Напрямками Кіноогляду є реалізація національної конкурсної програми короткометражних фільмів з глядацьким голосуванням; міжнародної позаконкурсної програми, в рамках якої відбудуться спеціальні тематичні показі, присвячені важливим соціальним питанням України та світу; організація навчальної платформи, в рамках якої відбуватимуться майстер-класи, презентації, зустрічі, обговорення з професійними експертами кіноіндустрії. Конкурс розглядається як механізм надання можливості заявити про себе молодим режисерам та авторам, а принцип глядацького голосування дасть змогу кіновиробникам зрозуміти очікування українського глядача.

“Кіноогляд Сучасного Українського Кіна” є актуальним для загального культурного контексту, бо проект орієнтований на розвиток та розповсюдження сучасного українського кіно. Переможців Кіноогляду обирють глядачі. Важливість та уникальність проекту полягає у тому, що в рамках конкурсної програми Кіноогляду буде проводитися глядацьке голосування у чотирьох окремих категоріях (ігрове, документальне, анімаційне, експериментальне кіно), що дасть змогу творцям фільмів отримати оцінку своїх робіт та глядачам осягнути повну картину розвитку сучасного українського кіно. Також команда Кіноогляду планує залучити до складу журі, які будуть мати змогу обрати свій найкращий фільм конкурсної програми, людей з різних професій, від докторів, поліцейських, вчителів до психологів, з різних регіонів.

Проект раніше був частково реалізований у рамках фестивалю GogolFest з 2015 по 2017 років. Команда громадської організації “Сучасне Українське Кіно “СУК” займалася кінопрограмою фестивалю та протьогом трьох років проводила конкурс «Золотий СУК» для молодих режисерів, де глядачі обирали найкращі фільми в п’ятьох категоріях: ігрове, документальне, анімація, відео-арт та музичне відео.

 

Команда

Валерія Сочивець

програмна директорка

Сабіна Асадова

виконавча директорка

Анастасія Груба

піар-директорка

Павло Романюк

дизайнер

Денис Сатановський

програмний координатор

Сергій Федоров

бухгалтер

Ніна Тараруєва

модераторка показів

Юлія Мазараті

IT-координаторка