ОМКФ: НАЙКРАЩЕ КОРОТКО

Альманах «ОМКФ: Найкраще коротко» — це смачна суміш жанрів від ретро-драми до ліричної комедії. Така різножанровість переможців Одеського кінофестивалю має надихнути українського глядача відходити від штампованої буденності та жити по-своєму.
Прокат відбувся навесні 2017 року у місті Київ.

Команда СУК, яка є організатором прокату, впевнена, що Україна ще скаже своє слово в світовому кінематографі, але лише тоді, коли українці дивитимуться українське не тільки через те, що треба, а й через те, що хочуть.

Альманах складається з чотирьох короткометражних стрічок: «Віддалік», «Чоловіча робота», «У Манчестері йшов дощ» та «Цвях».

«Віддалік», реж. Катерина Горностай (нагорода за Найкращу акторську роботу Національної конкурсної програми 6-го ОМКФ): «Ми будемо з тобою разом допоки смерть не розлучить нас» — це відповідь на питання «До коли?». А як щодо іншого питання – «Як ми будемо?» Бо коли закінчиться закоханість, доведеться вирішувати «як» і «як довго». Молода пара шукає відповіді на ці питання.

«Чоловіча робота», реж. Марина Степанська ( Дюк за Найкращий український короткометражний фільм 6-го ОМКФ): 37-річний юрист працює на Компанію, яка займається закупівлею землі, іноді на межі закону. Приїхавши перевіряти черговий «об’єкт», він наштовхується на недобудований собор, який стоїть, усіма забутий, посеред поля. Герою потрібно вирішити два питання: що робити з «об’єктом» згідно до інтересів Компанії, і як домовитися про «неопору» з фермером, якому насправді належить земля.

«У Манчестері йшов дощ», реж. Валерія Кальченко та Антоніо Лукіч ( Дюк за Найкращий український короткометражний фільм 7-го ОМКФ): Коли Андрію було 12 років, він вже виснув на баскетбольному кільці. У 14 він не містився в фотографію. Зараз йому 22, його зріст 2 метри 7 сантиметрів, і якщо хтось у натовпі крикне «Шпала», Андрій обов’язково обернеться. Андрій – висока людина. Але високий — не означає великий.

«Цвях», реж. Філіп Сотниченко ( Дюк за Найкращий український короткометражний фільм 7-го ОМКФ): Валентина працює юристом в одному з банків Ліхтенштейну. Вона відповідає за зв’язки зі Східною Європою. Валя ще з дитинства непогано пам’ятає українську та російську мови, адже до 13-ти років жила в Києві. У 96-му, під час важкого, перехідного для економіки України періоду, Валентина разом із матір’ю та вітчимом емігрувала до Швейцарії. Минуло 20 років.

Представлені в альманасі фільми здобули перемоги не тільки на Одеському кінофестивалі. «Віддалік» отримав нагороду за Найкращий фільм національного конкурсу на КМКФ «Молодість 2015» та WIZ-ART 2015, а режисер Марина Степанська отримала Спеціальну відзнаку за потужний акторський ансамбль і режисерську роботу з акторами на КМКФ «Молодість 2015».