СУК

СУК

Анастасія Груба

Що таке українське кіно? Коли воно виникло насправді? Як розвивалося? Кожен українець може хоч приблизно відповісти на ці запитання, згадавши найпопулярніших режисерів та їх роботи. Але існує запитання, на яке, на жаль, мало хто знає відповідь.
Чим може похизуватися український кінематограф сучасному світу?
Шкода, але у світлі останніх подій в Україні, сфері кіно та й взагалі культурі державою надавалося дуже мало уваги і тому, порівняно з нашими сусідами, рівень кіновиробництва розвивався повільно та доволі тяжко, не отримуючи необхідних фінансування та підтримки.
Вражає, що і досі існують альтруїсти, які йдуть навчатися на творчі спеціальності, сподіваючись, що в майбутньому усе зміниться, що саме вони зможуть це здійснити. Український творчий шлях – особливо тернистий, й ним крокують тільки найсильніші та найвитриваліші.
Кажуть, щоб змінити країну, треба почати з себе, і на теренах нашої держави вже сформувалося коло з таких ось сміливців, які вирішили узяти ситуацію у свої руки.
Із незабутньою назвою на арену української кіноіндустрії вийшла громадська організація СУК, а точніше «Сучасне Українське Кіно»! Складається вона з молодих кінематографістів, яких об’єднує спільна мета: робити якісне українське кіно та популяризувати його у Світі.
Ідея щодо створення СУК виникла у лютому 2015 року після кінопоказу «Вибір майбутнього. Студентське кіно про Майдан». Саме тоді співзасновники організації Валерія Сочивець та Філіп Сотниченко зрозуміли, що треба зробити, щоб бути ефективнішими у розвитку українського кіно. Хоча сама ідея не нова, споглядаючи відокремленість наших митців, так і хочеться вигукнути «Ану об’єднаємось!», бо одному бути дуже важко, а особливо, коли це стосується створення кінострічок.
Вперше програма від СУК була презентована в рамках міжнародного фестивалю ГОГОЛЬFEST і два роки існувало як оглядова панорама сучасного українського кіно. Програма складалася здебільшого із фільмів учасників, а також стрічок тих молодих режисерів, які, на думку суківців, були варті уваги. На другий рік, програма фільмів від СУК отримала дуже позитивні відгуки, що стало поштовхом для розширення діяльності організації. Учасники почали мандрувати зі своєю програмою на інші демонстрування по всій Україні, залучаючи молодих кінематографістів аби об’єднувалися та створювали разом дійсно якісне кіно.
З плином часу, СУК «перестрибнули» через український кордон, презентувавши свої фільми на кіноринках таких відомих фестивалів світу, як Канни, Берлін та Клермон-Ферран. І це усього лише за неповні два роки! У чому ж секрет? Річ у тім, що СУК — це не лише демонстрування фільмів і майстер — класи, це об’єднування молодих кінематографістів, які допомагають один одному у розробці ідей, зйомках, монтажі та роботі з кольором і звуком!
Вони захотіли, зібралися і зробили. Виявляться, можна активно розвивати українське кіно самостійно, на волонтерських засадах. Так, може когось не цікавить такий альтруїзм, але усі справжні митці, за своєю сутністю, однаково вкладають у свої роботи більше, ніж отримують.
Натепер яскравими представниками організації є п’ять молодих режисерів, чиї фільми вже отримали багато нагород на українських та іноземних кінофестивалях, серед них Одеський Міжнародний Кінофестиваль, Київський Міжнародний Кінофестиваль «Молодість», Львівський Міжнародний Кінофестиваль WIZ-ART, Мінський Міжнародний Кінофестиваль «Лістопад», Міжнародний Студентський Фестиваль ВГІК, Міжнародний фестиваль короткометражного кіно AsterFest та інші.
Неймовірна п’ятірка складається з Валерії Сочивець, Філіпа Сотниченка, Нікона Романченка, Катерини Горностай та Анни Корж. Разом з ними працює згуртований колектив продюсерів, операторів, художників та акторів. Усі вони стали однією великою сім’єю «Сучасного Українського Кіно»!
Коли є конкретна мета, поступово вимальовується й план дій. Сьогодення СУК можна описати у три етапи:
Створення власних кінострічок.
Їх поширення на фестивалях.
Демонстрування та майстер-класи.
Працюючи над новими проектами, суківці спільними зусиллями розробляють ідею, знімають та переймаються організаційними питаннями. Як спільний механізм, вони ефективно створюють стрічку за стрічкою, з бажанням зробити якомога більше якісного продукту, про який в майбутньому кожен українець казатиме «Так, це воно! Справжнє українське кіно».
Відзняті СУКом подорожують фестивалями різних країн, роблячи громадську організацією «мондіяльною», тобто відомою світові. Авжеж, це лише перші кроки, але їхні амбіції говорять за них самих: якщо за такий короткий проміжок часу суківці змогли досягти усього вищезгаданого, що від них очікувати, наприклад, через п’ять років?
Окрім створення власних робіт, громадська організація молодих кінематографістів активно підтримує інших колег-режисерів, показуючи їхні фільми у своїх програмах. Саме таким чином глядачі познайомилася з кінострічками «У Манчестері йшов дощ» Антоніо Лукича та Валерії Кальченко, «Ваги» Юрія Шилова, «Голден Лав» Павла Острікова та «Чоловіча робота» Марини Степанської.
Також, як було вже зазначено, ГО СУК співпрацює з міжнародним фестивалем ГОГОЛЬFEST, влаштовуючи кінопокази та майстер-класи. Цього року суківці організували справжній «КіноКлас», на який було запрошено поважних українських та іноземних лекторів. Тематика цих тренінгів відрізнялася своєю різноманітністю: від майстер-класу про грим у кіно від однієї з найкращих візажистів України до лекції продюсера від «Warner Brothers».
Це ще не все! Громадська організація «Сучасне Українське Кіно» започаткувала конкурс українського короткометражного кіно «Золотий СУК», переможці якого відбираються за допомогою відкритого голосування глядачів. А хто є найбільш доскіпливим суддею, як не публіка? Тож, за результатами голосування, можна чітко зрозуміти, що подобається сучасним українцям і, які теми вони вважають насправді актуальними.
ГО СУК сумісно з арт-простіром АртПРИЧАЛ з вересня 2016 року до березня 2017 року проводив щотижневий проект КІНОСЕРЕДА. За період співпраці з АртПРИЧАЛом провели 8 майстер-класів та 10 показів фільмів.
31 травня 2017 року відбудеться перезапуск проекту КІНОСЕРЕДА. СУК розпочали спільну роботу з Домом «Майстер Клас» та проводитимуть події на четвертому поверсі майданчику Дім МК за адресою вул. Богдана Хмельницького, 57 б. Проект спрямований на розвиток і підтримку сучасних митців, які працюють у кіноіндустрії. Окрім показів сучасних українських та іноземних стрічок, влаштовуватимуться обговорення, майстер-класи, читки сценаріїв та інші цікаві, але, на жаль, достатньо рідкісні для нашої країни вияви кіносуспільства.
Підсумовуючи усе, можна запевнити, що українському кінематографу сучасності є чим похизуватися і на кого сподіватися — допоки існують закохані у свою роботу люди, які ладні на волонтерських засадах, лише заради невловимої мрії, об’єднуватися та створювати прекрасне!

Об авторе

admin administrator

Пока лишь 1 комментарий

ДенисДата:4:22 пп - Дек 4, 2018

Добрый день. Я киевский композитор Денис Деркач. Записываю киношную симфоническую музыку живым оркестром. Мои композиции можно услышать SoundCloud DenDer Orchestra. Мне интересно сотрудничество с украинскими резиссерами

Оставить ответ