Історія СУК

Громадська організація «Сучасне Українське Кіно «СУК» — це об`єднання молодих  кінематографістів, яке має на меті популяризувати українське кіно, шляхом виробництва та розповсюдження.

«СУК» є некомерційною громадською організацією, але соціально-активною.

Одним із ініціаторів створення СУКу є молода кінорежисерка та продюсерка Валерія Сочивець. З 2013 року вона потрапила на Міжнародний фестиваль сучасних мистецтв ГОГОЛЬFEST, де їй було запропоновано займатися кінопрограмою, а саме українськими фільмами. Так програма «СУК» почала існувати в рамках фестивалю, який проходив кожного року. У 2015 році було прийнято рішення офіційно зареєструвати СУК як громадську організації.

З 2015 року було організовано понад 200 показів програм Сучасного Українського Кіно, серед них складені альманахи із короткометражних фільмів «Роздоріжжя», «Портрети», «Чоловік та Жінка», «Чорно — біле», «Задзеркалля», «Карусель української анімації», «Юність», «Батьки та діти», «Діалоги», «Ukr.Doc.», «Анімаційний калейдоскоп», «ОМКФ: Найкраще коротко», «Про кохання», «Українські коротометражки: переможці нацконкурсів».

В Україні покази відбулися у таких містах: Київ, Львів, Біла Церква, Дніпропетровськ, Харьків, Черкаси, Вінниця, Суми, Коломия, Радивилів, Дрогобич, Херсон, Маріуполь, Чернігів,  Ржищів, Самбір, Хмельницький, Чернівці, Івано-Франківськ, Рівне, Маріуполь, Тернопіль. Також, покази програм Сучасного Українського Кіно відбулися у Австрії, Італії, Грузії, Придністров’ї та Франції в рамках  Short  Film  Coner  Каннського Кінофестивалю.

ГО «СУК» займалася кінопрограмою на таких фестивалях: «ГОГОЛЬFEST», «Куiv Comic Con», «Intermezzo», «Porto Franko», «КіноХвилька», «Bobritsa Film Festival».

«СУК» робив спеціальні програми «Фокус на українське кіно» в рамках Київського міжнародного кінофестивалю Молодість у 2015 році, Львівського міжнародного фестивалю короткометражного кіно Wiz-Art», та освітній проект Public Talk в рамках Одеського міжнародного кінофестивалю.

Команада «СУК» в рамках фестивалю ГОГОЛЬФЕСТ з 2015 по 2017 років провела три конкурси «Золотий СУК» для молодих режисерів, де глядачі вибирали найкращий фільм в п’яти категоріях: ігрове, документальне, анімація, відео-арт та музичне відео. Також «СУК» провели конкурс короткометражних фільмів «Україна шлях до миру», ініціатором створення якого був Ігор Янковський, засновник фонду «Ініціатива заради майбутнього».

ГО «СУК» спільно з партнером Планета Кіно у 2016 році провели «КІНОКЛАС» – освітній проект, що складав 50 майстер-класів від провідних українських кінематографістів.

Цей проект переріс у «КІНОСЕРЕДУ», яку продовжив робити «СУК» спочатку спільно з АТПРИЧАЛОМ, згодом з Домом «Майстер Клас» та PORT CREATIVE HUB.

Проект «КіноСереда» – це неформальні зустрічі кінематографістів, покази нових стрічок, майстер-класи, читки сценарієв, що діяв з 2016 до 2018 року.

Громадська організація об’єднує українських кінематографістів спільною метою — обмінюватися досвідом та творити нову кіноіндустрію.