Рецензія на фільм «Бузок»

Бузок, як символ неминучості

Однією з найвизначніших картин Одеського міжнародного кінофестивалю стала стрічка Катерини Горностай «Бузок». Фільм був визнаний кращим в національному короткометражному конкурсі Міжнародною Федерацією Кінокритиків, а також отримав спеціальний приз від Національного журі.
В основі сюжетної лінії фільму — зустріч п’яти подруг. Вони збираються у київській квартирі. П’ють вино, обговорюють хлопців, заробітну плату, роботу, інтимне життя і приміряють одяг одна одної. Для однієї з дівчат ця зустріч виявляється особливою, адже напередодні вона побувала у лікаря, який запідозрив у дівчини важкий діагноз.
Не дивлячись на юний вік, у творчому доробку Катерини Горностай є чимало виняткових картин, і фільм «Бузок» не став виключенням. Тут органічно переплітаються внутрішній конфлікт героїнь з поетичністю оповіді. Чітко вивірений кожен характер. Так одразу стає помітно, що одна з дівчат переживає серйозну внутрішню кризу, але з подругами вирішує не ділитися своєю проблемою. Це зрозуміло, бо у кожної з дівчат є в житті свої проблеми, які впродовж фільму можуть перерости в суспільні.
До прикладу, можна, взяти один з епізодів фільму, де одна з героїнь розповідає, що після відрядження покохала іншого чоловіка, не дивлячись на те, що в неї є наречений, з яким вона п’ять років зустрічається і живе ідеальним життям. Коли подруги дізнаються цю новину, вони дуже засмучуються, а деякі стверджують, що ця пара була для них взірцем справжнього безсмертного кохання. Щоб наважитися розповісти свою історію, поділитися сумом та радістю і загадати бажання дівчата купують великі букети бузку та починають розшукувати п’ятилисник (вічний символ здійснених надій та бажань).
Заради урізноманітнення сюжету картини Катерина Горностай використовує у фільмі поетичні кадри єднання людини і природи. Як і у багатьох оповідях і вченнях відомого філософа Сократа, природа тут набуває особливого символізму. Головний символ фільму – бузок, квітка з чарівною красою і ароматом, існування якої доволі нетривале. Так само нетривалим виявилось і життя однієї з героїнь фільму. Знаковим є також сон героїні, який наснився їй напередодні, як лікар оголосив їй невтішний вирок. В цьому сновидінні дівчина разом із її подругами опиняється в бузковому саду, де проводить незабутні миті свого життя.
Лінія жіночої долі є ключовою у цьому фільмі. Юні акторки переконливо передали внутрішній світ жінок, їх життя та світосприйняття. Не дивлячись на те, що у більшості виконавиць немає серйозного акторського досвіду, всі дівчата виглядають дуже гармонійно. Варто зауважити, що у фільмі беруть участь не лише
актори-аматори, наприклад в актриси Катерини Молчанової за плечима серйозний акторський досвід, зокрема, вона відома своєю участю у таких фільмах, як «Моя бабуся Фані Каплан» і «Моя русалонька, моя Лореляй». У фільмі «Моя бабуся Фані Каплан» Катерина зіграла головну роль разом з відомим українським
кінорежисером Мирославом Слабошпицьким. Фільм був номінований як найкращий український повнометражний фільм на Одеському кінофестивалі у 2016-му році. Сама режисерка, кажучи про акторську роботу у фільмі, зауважила, що чітко прописаного сценарію не було, дівчата самі створювали свої історії на основі життєвого досвіду, отже цей фільм можна назвати частково документальним.
З незначних недоліків фільму можна назвати лише невеликий хронометраж, бо з такої теми можна було розвинути більш розгорнуту історію і зробити повнометражний фільм, як це вийшло, наприклад, з іспанською кінокартиною «Ма Ма» (2015) режисера Хуліо Медема, головну роль у фільмі виконала відома актриса Пенелопа Крус.
У будь-якому випадку варто пишатись тим, що українське кіно потроху починає вставати з колін і народжувати таких талановитих режисерів, як Катерина Горностай, які розвивають і відроджують українське кіно. Варто також відзначити, що Катерина є одним з багатообіцяючих молодих українських режисерів. Її попередня короткометражна робота «Віддаль» була визнана кращою в національному конкурсі київського кінофестивалю «Молодість».

Вернослов Анна

Об авторе

admin administrator

Оставить ответ