Illustration

Інтенсив для кінокритиків

Мета проєкту — освітньо-просвітницька, розвиток нової хвилі кінокритиків/-инь та популяризація національного та зарубіжного авторського кіно через публікації рецензій на сучасні фільми та інтерв’ю з українськими режисер(к)ами, актор(к)ами, автор(к)ами кіно.

Перший Інтенсив для кінокритиків був проведений у 2019 році у межах фестивалю Кіноогляд. Було відібрано 9 учасників серед 25 людей, які під кураторством кінокритикинь Дарії Бадьйор та Анни Дацюк написали рецензії на фільми програми Кіноогляду та взяли інтерв’ю в українських режисерів Антоніо Лукіча, Юрія Шилова, Олександри Чупріної та інш. Було написано 15 робіт, які публікувалися у межах спецпроєкту на LB.UA.
Другий Інтенсив для кінокритиків був проведений у 2020 році у межах 4-ого кінофестивалю «Київський тиждень критики». Було відібрано 10 учасників серед 68 заявок, які під кураторством Дарії Бадьйор, Сергія Ксаверова, Анни Дацюк написали 20 рецензій на фільми програми фестивалю, у тому числі на українські стрічки “Рівень чорного”, “Атлантида”, “Коли падають дерева”, “Передчуття”, “Тарас Повернення” та взяли інтерв’ю в 9 українських режисерів (Валентина Васяновича, Ірини Цілик, Ахтема Сеїтаблаєва, Анастасії Буковської, Яреми Малащука та Романа Хімея, Віталія Гавюри та ін). Роботи публікувалися у межах спецпроєкту на LB.UA. Сопродюсером 2-ого Інтенсиву став Юрій Мінзянов.
 Третій Інтенсив для кінокритиків був проведений у 2021 році. Результатом участі в 3-ому Інтенсиві було 12 написаних та опублікованих рецензій на фільми програми Тижня критики та 8 інтерв’ю з українськими кінематографіст(к)ами, яких висунуто на національну премію кінокритиків «Кіноколо».
Продюсерка проєкту Сабіна Асадова.